203 CHARLES DR

MELBOURNE, Florida 32935 · Brevard County · Parcel 27 3728-02-T-4

$45 570
Assessed Value
$148 380
Market Value
Annual Tax
$20 570
Taxable Value
Ownership
OwnerMORGAN, HEATH J
Mailing Address203 CHARLES DR MELBOURNE FL 32935
Property Details
Year Built1957
Living Area1 445 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$105 000
Just (Market) Value$148 380
Assessed Value$45 570
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 570